logo

Особливості відкритих мотошоломів

Виробники випускають дві основні категорії захисного мотоекіпірування для голови: шолом відкритий та закритий. Перший варіант має ряд особливостей та переваг перед закритими моделями. Єдиний недолік – менший рівень захисту. Якщо райдер не планує кататися на двоколіснику швидко, не експлуатуватиме мототехніку в складних умовах, йому цілком підійде відкритий шолом для скутера чи мопеда. Все, що потрібно знати про вибір та носіння такого екіпірування, буде розглянуто у цій статті.

Які види шоломів належать до категорії «відкритих»

Мотошолом відкритий використовується для захисту голови та обличчя під час поїздок на мототехніці. Він залишає обличчя та частину голови відкритими. Потилиця, скроні та тім'я захищені. Відкритий мотошолом не має підборіддя і забезпечує базовий захист.

Категорія «відкритих» шоломів включає кілька різних видів. Це моделі, які залишають обличчя користувача відкритим або частково закритим. Найбільш поширеними видами відкритих шоломів для скутера чи мопеда є:

  • Напівшоломи (Half helmets). Їх ще називають «касками». Захисна оболонка покриває лише верхню частину голови, не закриває скроні, лоб, підборіддя. Цей тип конструкції забезпечує мінімальний захист, використовується переважно для уникнення штрафу за їзду без екіпірування.
  • Шоломи типу 3/4 (Three-quarter helmets). Ступінь захисту на порядок вищий. Це відкритий шолом, який покриває верхню частину голови, включаючи вуха та скроні, але залишає обличчя відкритим. Він застібається під підборіддям.

Всі ці види шоломів належать до категорії відкритих, оскільки вони повністю не покривають обличчя користувача.

Переваги відкритих мотошоломів

Шолом для мото відкритий має низку переваг. Основні позитивні якості такі:

  • Гарна вентиляція. Відкритий мотошолом забезпечує кращу циркуляцію повітря. Це дозволяє підтримувати комфортну температуру у спеку. Особливості конструкції дозволяють потоку повітря вільно проходити через шолом.
  • Широке поле зору. Відсутність лицьового захисту дозволяє водієві мати широкий кут огляду. Це особливо важливо при пересіченні смуг або при маневруванні в міському трафіку, де важливо зберігати візуальний контроль навколишнього руху.
  • Свобода та комфорт. Відкритий мотоциклетний шолом легкий, не обмежує рух голови, менше навантажує шию. Це створює відчуття свободи та комфорту під час поїздки.
  • Проста комунікація. Спілкуватися з оточуючими простіше, особливо при повільній їзді або зупинці на світлофорі. Водій краще чує звуки, може розмовляти із пасажирами. Крім того, випити води або перекусити можна, не знімаючи екіпірування.
  • Стиль. Деякі водії вважають відкритий мотошолом модним та стильним аксесуаром. Він підкреслює індивідуальність, додає деяку харизму образу.

Перелічені особливості пояснюють популярність представленого екіпірування.

Недоліки «котелка»

Мінімальний захист при їзді на мотоциклі забезпечує шолом «котелок». При падінні з байка, в аварійній ситуації він не здатний захистити від серйозних травм та пошкоджень. Є й інші недоліки у подібної конструкції:

  • Обмежена безпека. Відкритий шолом для мотоцикла у вигляді каски не забезпечує той самий рівень безпеки, що й інші типи конструкцій. Він не запобігає травмам в області обличчя, очей та щелепи.
  • Обмежений захист від погодних умов. Напівшоломи не захищають від погодних умов (холоду, дощу, вітру, пилу). Це може позначитися на комфорті та безпеці під час поїздки.
  • Обмежена шумоізоляція. «Котелок» не приглушує шуми, які виникають при русі повітря, роботі мотора, від навколишнього трафіку. Це стомлює, підвищує стрес під час подорожі.

Двоколісна мототехніка є транспортом підвищеної небезпеки, тому водію та пасажиру рекомендується використовувати хоча б шоломи типу 3/4. Максимальний захист у небезпечній ситуації забезпечують закриті конструкції.

Як залишатися в максимальній безпеці

Щоб залишатися в максимальній безпеці при їзді на мотоциклі, рекомендується використовувати шоломи високого ступеня захисту, які відповідають світовим стандартам та мають відповідні сертифікати. Це гарантує, що конструкція пройшла низку креш-тестів, довела свою ефективність. У відкритих шоломах не можна їздити на великих швидкостях, у навантаженому трафіку.

Що слід знати при виборі відкритого мотошолому

Важливо вибирати моделі із якісних матеріалів. Розмір вибирають відповідно до обхвату голови користувача. Посадка має бути зручною. Замовляйте екіпірування відомих виробників, що гарантує якість та надійність виробу.

461
Кнопка
связи