Мотошоломи відкриті (напівлицевики)
Відкритий мотошолом – оптимальне рішення для малокубатурної техніки, на кшталт скутера, мопеда або малопотужного байка. Подібне екіпірування дуже популярне, оскільки забезпечує хороший огляд, не стискує руху і відрізняється яскравим дизайном. Але давайте докладно розберемося в особливостях та виборі спорядження.
Як підібрати відкритий шолом для скутера?
Що головне при покупці мотошолома? Правильно – призначення екіпірування. Ті ж кросові моделі чи інтеграли користуються популярністю серед фанатів бездоріжжя та швидкості. Власникам малокубатурних мопедів цей варіант не підійде, оскільки навіть бюджетний закритий шолом коштує близько 4-5 тис. грн. І тут на сцену виходить відкритий мотошолом без підборіддя. Це недороге екіпірування з достатнім для скутериста рівнем безпеки.
Але щоб підібрати хороше спорядження, потрібно знати, на які параметри важливо звернути увагу. І почати варто з матеріалу шкаралупи. Для коротких поїздок на малій швидкості можна сміливо взяти відкритий шолом із термопластика. Але якщо ви проводите за кермом близько 3-4 годин на день, краще придбати модель із вуглеволокна або композитних матеріалів. Такі шоломи значно легші, зручніші та міцніші.
Важливу роль відіграє і розмір екіпірування. Мотошолом повинен буквально обволікати голову, але при цьому не стискати її. Тобто купувати відкритий шолом «на виріст» точно не варто. Шолом, що бовтається, натиратиме шкіру, а при падінні може просто злетіти.
Також комфорт райдера безпосередньо залежить від внутрішнього оздоблення. Натуральні матеріали максимально приємні для шкіри, але потребують регулярного чищення та прання. Справа в тому, що при активній експлуатації інтер'єр мотошолома напівлицьовика вбирає піт, вологу, пил і т. д. Синтетична обшивка рідше потребує очищення і відрізняється підвищеною міцністю.
Ключові особливості мотошолома напівлицьовика
Основна відмінність відкритого шолома від інтеграла чи модуляра – конструкція. У мотошоломі відсутня нижня частина, що захищає підборіддя водія. Це помітно знижує безпеку райдера, але робить подібне екіпірування зручним. Незважаючи на низький рівень захисту, мотошолом напівлицьовик чудово справляється зі своїми завданнями на помірних швидкостях. Тому таке спорядження особливо поширене серед скутеристів та мопедистів.
Відкритий шолом складається з:
- Шкаралупи чи зовнішньої оболонки. Це зовнішній елемент відкритого шолома для мотоцикла, який захищає лобову, скроневу та потиличну ділянку голови. Шкаралупа бюджетних моделей виготовляється з термопластика, а дорогі мотошоломи виготовляються з вуглеволокна або композитів.
- Поглинаючого прошарку. Зазвичай вона робиться із пінопласту, який здатний гасити сильні удари.
- Внутрішньої обшивки. Саме ця частина відкритого шолома для скутера відповідає за комфорт райдера. При виготовленні інтер'єру використовуються гіпоалергенні матеріали, що виключають подразнення шкіри та добре поглинають вологу.
- Візора. Цей компонент захищає райдера від пилу, вологи, сміття та зустрічного вітру. Також візор допомагає уникнути засліплення.
- Фіксатора. Є два типи ремінців: D-ring чи Double D-Ring. У відкритих шоломах найчастіше використовують класичний Д-ринг.
Також відкриті елементи екіпірування часто комплектуються козирками, що створюють додатковий захист від погодних умов та сонця.
Переваги відкритого мотошолому
Напівлицьовики популярні серед райдерів через їхній комфорт та достатній рівень безпеки. При падінні на невеликих швидкостях (до 80 км/год) силовий каркас якісних моделей ефективно захищає всю голову водія.
Є й інші причини купити відкритий мотошолом:
- Чудова вентиляція навіть на мінімальних швидкостях.
- Помірна вага, а отже, і низьке навантаження на шийний відділ.
- Продумана конструкція візора.
- Широкий кут огляду та чудова чутність.
- Яскравий та різноманітний дизайн.
- Доступна ціна.
Варто відзначити, що на ринку є напівлицьовики з розширеною функціональністю. Зараз багато виробників постачають свої шоломи з додатковим модулем для встановлення знімного «підборіддя». Таким чином ви можете перетворити відкритий мотошолом на класичний модуляр.
Від чого залежить вартість відкритого шолома для мотоцикла?
На вартість екіпіровки для байка впливає кілька факторів: матеріал шкаралупи та інтер'єру, комплектація, бренд. Насамперед райдеру слід звернути увагу на зовнішню оболонку. Якщо вам потрібен максимально дешевий відкритий мотошолом, тоді варто вибрати модель з ABS-пластика. Якщо ви шукаєте легкий і міцний шолом, то вам підійде екіпірування з вуглеволокна або композитів.
З комплектацією також все просто. Моделі із затемненим візором, козирком та додатковими опціями коштують дорожче, ніж класичні мотошоломи напівлицьовики.
Бренд шолома також впливає на формування його ціни. Продукція відомих марок коштує на 30-40% дорожче, ніж аналогічне спорядження невеликих компаній. Тому ми рекомендуємо віддавати перевагу мотошоломам фірм MT, Zeus, FXW.
Чому варто купити шолом напівлицьовик у Dvako Moto?
Від якості мотошолому залежить ваша безпека, тому важливо купувати лише оригінальну сертифіковану продукцію. І знайти таке екіпірування можна в дилерських центрах, таких як Двако Мото.
Вирішивши купити шолом напівлицьовик у нас, ви отримуєте:
- Офіційну гарантію на екіпірування.
- Гнучкі ціни на спорядження та знижки до 20%.
- Широкий асортимент сертифікованих шоломів.
- Консультації та допомогу у виборі спорядження.
- Оперативну доставку замовлень по Україні.
Також запрошуємо вас до виставкової зали Dvako Moto у м. Києві. У шоу-румі на вас чекає великий вибір мотошоломів різних класів та брендів.